24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » полицајци
Свет

Двајца полицајци прободени со нож во центарот на Лондон

M T
Двајца полицајци се повредени денеска во напад со нож на улица во центарот на Лондон, а напаѓачот е уапсен, соопшти тамошната полиција. Градоначалникот на Лондон,...
МакедонијаВо тренд...

Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци во вчерашниот јавен собир

M T
Утрово, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководството на МВР, заменик-министерот за внатрешни работи Назим Буши, директорот на Бирото за јавна...
Македонија

Двајца битолчани нападнале полицајци на кошаркарски натпревар

M T
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица, од кои за едниот постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Напад врз службено лице...
Свет

Турски државјанин со возило удрил тројца полицајци во Словенија

M T
Тројца словенечки полицајци се полесно повредени кога 23-годишен турски државјанин удрил во нивниот автомобил, откако полицијата претходно се обидела да го запре поради пребрзо возење....
Свет

Полицајци убиени за време на рутинска сообраќајна контрола во Германија

M T
Полицаец и полицајка биле застрелани синоќа додека биле на рутинска патрола во западна Германија. Во моментот на убиството, тие вршеле рутинска сообраќајна контрола околу 4:20...
КоронавирусСвет

Маскирани полицајци парадираат низ преполни улици со осомничени за кршење на антиковид мерки во Кина

M T
Кинеските државни медиуми објавија дека полицијата парадирала низ полните улици на градот Јингси во провинцијата Гуангкси со осомничени кои морале да носат плакати со нивната...
Свет

Голема рација во Германија – 800 полицајци со оклопно возило упаднаа во простории на мотоциклистичка група

M T
Околу 800 полицајци провалиле во клупската куќа и становите на членовите на моторџиска група „Пеколни ангели“ во Германија. Рацијата била спроведена во сојузната држава Северна...
Свет

Путин ги награди полицајците и војниците пред парламентарните избори

M T
Рускиот претседател Владимир Путин нареди војниците и полицајците да добијат парична награда, една недела по исплатата на помошта за пензионерите. И двете исплати се извршуваат...
Свет

Самоубиство на четворица полицајци кои го чувале американскиот Капитол на денот на нападот

M T
Полицискиот оддел на округот Колумбија соопшти дека двајца полицајци задолжени за спречување на нападот врз американскиот Капитол на 6 јануари извршиле самоубиство, со што бројот...
Македонија

Двајца браќа истепале полицајци во Струга

M T
Двајца браќа со тупаници и шлаканици нападнале полицајци во Струга. Поради опасност од бегство, судот им определи притвор на напаѓачите. „Двајца браќа од струшко Велешта,...