25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апсења
СветТОП ВЕСТИ

Апсења во Отава поради нелегални демонстрации

M T
Полицијата во Отава уапси 23 лица на како што се вели, нелегални демонстрации организирани од камионџии и други возачи кои се противат на задолжителната вакцинација...
КоронавирусСвет

Филипинскиот претседател се закани со апсења на невакцинираните кои ќе излезат од карантин

M T
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска изјави дека невакцинираните граѓани ќе бидат уапсени доколку не ги почитуваат мерките за задолжителна изолација. „Доколку некое лице не ја...
Македонија

Полицијата со нови апсења: Приведени крадци од струмичко

CENTAR MKD
Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09. и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради сомнение...
Македонија

Приведени 10 лица поради нападот на полицајци во Прилеп

CENTAR MKD
ОВР Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против 10 лица, и тоа: Е.Е.(28), Е.И.(30), Ф.Ќ.(37), С.А.(40), Ф.Ќ.(43), С.М.(57), Ѓ.А.(21), Р.В.(30), Е.В.(29), И.В.(52)...
МакедонијаВо тренд...

Во напуштен објект уапсени двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин

CENTAR MKD
Во напуштен објект на тетовската улица Љуботенска вчера напладне полицијата уапсила двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин. Како што информираат од МВР, станува збор...
Свет

Повеќе од 400 лица приведени на протестите во Белорусија

CENTAR MKD
Околу 442 лица беа приведени во неделата во Белорусија за кршење на законот за масовни настани, од кои 266 во Минск, соопшти денеска белоруското Министерство...