Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Instagram
Свет Мозаик ТОП ВЕСТИ

Закерберг се закани дека ќе ги угаси Фејсбук и Инстаграм во Европа

M T
„Мета“ може да ги затвори социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук во Европа доколку на компанијата не ѝ се дозволи да обработува податоци на европски корисници...
Мозаик Технологија

Инстаграм тестира опција за подолги видеа во приказните

M T
Инстаграм започна лајф-тест на видеа од 60 секунди во Stories, што ќе значи дека подолгите видео снимки повеќе нема да се делат на сегменти од...
Мозаик Технологија Во тренд...

Инстаграм тестира нова опција – на некои нема да им се допадне

M T
Шефот на Инстаграм Адам Мосери објави дека оваа компанија започнала со тестирање на нова функција оваа недела наречена „Направи пауза“. Оваа опција ќе ги потсети...
Centar Технологија

Нова опција на ФБ и Инстаграм – скријте ги лајковите

CENTAR MKD
По две години тестирање, Фејсбук воведува нова опција – криење лајкови. Фејсбук работи на оваа опција од 2019 година и сега тие одлучија да ја...