22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » штедење
CentarБизнисВо тренд...

Неколку начини да заштедите: Се почнува како млад, а кога ќе започнете, секогаш ќе имате заштедени пари

M T
Луѓето кои знаат да штедат, обично ја учат оваа навика како деца. Кој ќе започне да штеди порано во животот, особено за „црните денови“, ќе...