13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » facebook

Tag : facebook

Centar Технологија

Нова опција на ФБ и Инстаграм – скријте ги лајковите

CENTAR MKD
По две години тестирање, Фејсбук воведува нова опција – криење лајкови. Фејсбук работи на оваа опција од 2019 година и сега тие одлучија да ја...
Технологија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Facebook “крахираше”, не функционираа мобилната и десктоп верзијата

CENTAR MKD
Корисниците на Facebook речиси половина час не можеа  да ги користат услугите на големата социјална мрежа ширум светот од 18 часот доцна попладнево. Засега нема...
Бизнис

Марк Цукерберг стана третиот најбогат човек на светот

CENTAR MKD
Коосновачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг ја зазема третата позиција меѓу најбогатите луѓе во светот. На крајот на петочната трговска сесија, кога акциите на...