12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пари » Page 2

Tag : пари

Бизнис Во тренд...

ВОДИЧ ЗА БОГАТЕЊЕ: 11 работи кои богаташите ги прават поинаку од вас!

CENTAR MKD
Како да се збогатите? Сите луѓе кои во тоа успеале благодарение на самостојна работа и иницијатива – некои поважни работи ги прават поинаку од останатите....
Мозаик

Двајца бездомници се натпреварувале во туркање на раце за пари, на крај се случил неочекуван пресврт

CENTAR MKD
Двајца бездомници се натпреварувале во туркање на раце за пари, на крај се случил неочекуван пресврт! Двајца бездомници се случајно избрани за натпреварување во туркање...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...