27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : богатство

Centar Бизнис Мозаик

Начинот на кој чувате пари во паричникот открива дали ќе се збогатите во животот

M T
Постојат бројни верувања дека стекнувањето на богатство може да влијае на начинот на кој парите се чуваат во паричникот, па затоа не е важно дали...
Centar Мозаик Хороскоп

Богатството и среќата им се судбина: Овие 4 хороскопски знаци владеат со светот

M T
Овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека нужно се должи на хороскопот. Секој има своја личност и карактер, без...
Centar Мозаик

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

CENTAR MKD
Еден од најпознатите светски астролози, Русинот Павел Глоба, објави кој хороскоп знаци чека голема среќа во јули, во областа на финансиите. Според него, четвртиот знак...
Centar Бизнис Мозаик Во тренд...

Милијардер открива – еве зошто богатството не се остава на децата

M T
Американскиот милијардер Ворен Бафет не сака да им остави богатство од 100 милијарди долари на своите деца, а се знае и зошто се решил на...
Centar Мозаик

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

CENTAR MKD
Најбогатите луѓе на светот се родени во овие хороскопски знаци. Овие три карактери се на врвот на скалата: Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури...