16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » богатство
CentarМозаик

Истражувањата покажуваат: Луѓето фантазираат за богатство, но не се алчни

M T
Повеќето од анкетираните луѓе во светот би сакале да бидат богати, но најголемиот број би се задоволиле со пари кои се помали од имотот на...
CentarБизнисМозаик

Пандемија? Криза? – Светот никогаш не бил побогат

M T
Вкупното светско богатство порасна за 10,3 отсто во 2021 година на 473 трилиони долари, најмногу благодарение на подемот на берзата. Ова го покажуваат податоците од...
CentarМозаик

САМО ЕДНА ГРЕШКА ГО ЧИНЕШЕ БОГАТСТВО – Продал сеф бидејќи не ја знаел комбинацијата, а во него имало дури 25.070 долари

M T
Џејмс Лабрек, американски продавач од eBay од Калифорнија, ја немал комбинацијата за сефот кој може да го отклучи, па решил тој сеф да го продаде...
CentarМозаикХороскоп

Три хороскопски знаци кои кога тогаш ќе се збогатат

M T
Некои астролошки знаци ги предизвикуваат парите – уште од старт имаат подобра основа за стекнување богатство, со релативно помал труд од другите знаци. Без разлика...
БизнисСвет

Десетте најбогати луѓе во светот си го удвоија богатството за време на пандемијата, а 160 милиони западнаа во сиромаштија

M T
Богатството на 10-те најбогати луѓе во светот се удвои од почетокот на пандемијата, се наведува во извештајот објавен денеска од „Оксфам“. Извештајот именуван „Нееднаквоста убива“...
БизнисСвет

Германците минатата година преку заштеди направиле рекордно богатство

M T
Германците дополнително ги зголемија заштедите во изминатата година, така што нивното богатство порасна на рекордни 7,7 трилиони евра, соопштија од германската банка. „Главната причина за...
CentarБизнисМозаик

Начинот на кој чувате пари во паричникот открива дали ќе се збогатите во животот

M T
Постојат бројни верувања дека стекнувањето на богатство може да влијае на начинот на кој парите се чуваат во паричникот, па затоа не е важно дали...
CentarМозаикХороскоп

Богатството и среќата им се судбина: Овие 4 хороскопски знаци владеат со светот

M T
Овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека нужно се должи на хороскопот. Секој има своја личност и карактер, без...
CentarМозаик

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

CENTAR MKD
Еден од најпознатите светски астролози, Русинот Павел Глоба, објави кој хороскоп знаци чека голема среќа во јули, во областа на финансиите. Според него, четвртиот знак...
CentarБизнисМозаикВо тренд...

Милијардер открива – еве зошто богатството не се остава на децата

M T
Американскиот милијардер Ворен Бафет не сака да им остави богатство од 100 милијарди долари на своите деца, а се знае и зошто се решил на...
CentarМозаик

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

CENTAR MKD
Најбогатите луѓе на светот се родени во овие хороскопски знаци. Овие три карактери се на врвот на скалата: Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури...