26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ѕвезди
МозаикНаука

Швајцарски астрофизичар: За 25 години ќе лоцираме вонземјани

M T
Швајцарскиот астрофизичар Саша Кванц верува дека луѓето ќе лоцираат вонземски живот надвор од Сончевиот систем за 25 години, но само со посилна и попродорна технологија...
Мозаик

Блокирани OnlyFans во Русија, ѕвездите на платформата очајни

M T
Меѓународната компанија ги блокираше сметките на руските креатори на содржини за возрасни OnlyFans како дел од финансиското ограничување што следеше по инвазијата на Украина. Неколку...
CentarМозаикХороскоп

Дали сте меѓу нив? – Еве ги трите најнервозни хороскопски знаци

M T
Близнаците, велат ѕвездите, ја имаат една од најнервозните енергии што може да се види кај хороскопските знаци. Секој се нервира на свој начин и сите...
МозаикХороскоп

Ѕвездите не им се наклонети: Три хороскопски знаци кои ги следи малер

M T
Не постои човек кој секогаш го следи среќата. Сепак, се издвојуваат три хороскопски знаци кои некако како секогаш да ги следи малер. Во продолжение дознајте...
МозаикЉубовХороскоп

Ѕвездите кажуваат: Родените во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат оваа зима

M T
Оваа година има уште еден месец и околу две недели до крајот и во тоа време се може да се случи. Доколку сте слободни и...
CentarМозаикХороскоп

Ѕвездите ќе донесат големи изненадувања до крајот на годината: 4 знаци нема да бидат свесни што се случува – ги очекува лудило во љубовта

M T
Како што велат астролозите, распоредот на планетите и аспектите на небото до крајот на оваа 2021 година ќе донесе големи изненадувања за сите знаци на...
CentarМозаикХороскоп

ОВИЕ 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО 2022 ГОДИНА: Откријте дали ѕвездите ви носат светла иднина!

M T
Хороскопот открива – еве кои се 4-те знаци кои ќе бидат најсреќни во 2022 година! Прославувањето на секоја Нова Година е повод да се замисли...