25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » успех
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Денеска почнуваме преговори со ЕУ, нов успех за сите наши граѓани!

M T
После 17 години чекање, денеска нашата татковина започнува пристапни преговори со ЕУ! Ова е историски ден и нов голем успех за сите наши греѓани. Претседателот...
Војна во УкраинаСвет

Велика Британија: Русите имаат помал успех, Украинците ги исцрпија во Мариупол

M T
Министерството за одбрана на Велика Британија ги објави најновите податоци за ситуацијата во Украина. Русија постигна мал напредок во некои области откако го префрли својот...
CentarМозаикХороскоп

На овие хороскопски знаци се им оди од рака

M T
Наталната карта може да покаже кој е роден со придобивките кои му овозможуваат да постигнат сè што сакаат и успешно да се извлечат од многу...
Македонија

Спасовски: Во 2021 остваривме сериозен успех во борбата против шверц на дрога

M T
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, цени дека во 2021 полицијата постигнала сериозен успех во борбата против недозволена трговија со дрога. „Пресечени се 16 меѓународни...
БизнисМозаик

Маск советува: Ако сакате да бидете успешни, што треба да правите и кои книги да ги читате?

M T
Бизнис-инсајдер објави листа на книги кои Илон Маск ги препорачува, но и вредни совети за младите кои сакаат да бидат успешни. Првиот совет што го...
CentarМозаикХороскоп

НАЈМОЌНИТЕ И НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ СЕКОГАШ СЕ РАЃААТ ВО ОВОЈ хороскопски знак! Успехот и среќата им се загарантирани!

M T
Астролозите ги анализираа хороскопите на најмоќните и најбогатите луѓе во светот во последните неколку децении и дојдоа до заклучок дека повеќето од нив се родени...
БизнисМозаикТехнологија

Стив Џобс: Во бизнисот преживуваат тие што не се откажуваат, без волја нема успех

M T
Мотото „останете гладни, останете детињаст“ е рецепт за успех без разлика на професијата, тврдеше Стив Џобс, ко-основач на една од највлијателните компании „Епл“, додека беше...