Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : успех

Centar Мозаик Хороскоп

НАЈМОЌНИТЕ И НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ СЕКОГАШ СЕ РАЃААТ ВО ОВОЈ хороскопски знак! Успехот и среќата им се загарантирани!

M T
Астролозите ги анализираа хороскопите на најмоќните и најбогатите луѓе во светот во последните неколку децении и дојдоа до заклучок дека повеќето од нив се родени...
Бизнис Мозаик Технологија

Стив Џобс: Во бизнисот преживуваат тие што не се откажуваат, без волја нема успех

M T
Мотото „останете гладни, останете детињаст“ е рецепт за успех без разлика на професијата, тврдеше Стив Џобс, ко-основач на една од највлијателните компании „Епл“, додека беше...