25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » среќа
CentarМозаик

7 најбизарни суеверија: Еве зошто веруваме дека скршеното огледало носи несреќа

M T
Со текот на времето, суеверијата станаа толку вкоренети во нашето општество што честопати несвесно извршуваме одредени суеверни дела! Погледнете од каде всушност потекнуваат верувањата кои...
CentarМозаикХороскоп

Овие четири хороскопски знаци ќе уживаат голема среќа во втората половина на 2022 година

M T
Првата половина од 2022 година беше тешка за многу хороскопски знаци. Комплицираните астролошки транзити на небото оставија тешка енергија. Сезоната на затемнување започна, Меркур е...
Во тренд...Хороскоп

Кој ќе има среќа во 2022 година? За еден знак, ова може да биде најдобрата година во животот

M T
Годината започнува со Јупитер во емпатичната и имагинативна Риба, која е и хороскопски знак на целото негово владеење. Откако ви откривме кои знаци нема да...
МозаикХороскоп

Ѕвездите не им се наклонети: Три хороскопски знаци кои ги следи малер

M T
Не постои човек кој секогаш го следи среќата. Сепак, се издвојуваат три хороскопски знаци кои некако како секогаш да ги следи малер. Во продолжение дознајте...
CentarМозаик

Оваа домашна работа многумина ја мразат, а го намалува стресот и го подига нивото на среќа

M T
Иако во последниве години горе-долу сме убедени дека машината за миење садови е уред без кој не би можеле, студијата на Државниот универзитет на Флорида...
CentarМозаикХороскоп

Овие 3 ЗНАЦИ ќе имаат СРЕЌА во септември: Пред нив претстои поволен период и ГОЛЕМ УСПЕХ

M T
Добрата вест е дека септември ќе биде најдобар за Бик, Вага и Шкорпија – но сепак, не скокајте од радост. Септемвриските астролошки транзити и енергетски...
CentarМозаикХороскоп

НАЈМОЌНИТЕ И НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ СЕКОГАШ СЕ РАЃААТ ВО ОВОЈ хороскопски знак! Успехот и среќата им се загарантирани!

M T
Астролозите ги анализираа хороскопите на најмоќните и најбогатите луѓе во светот во последните неколку децении и дојдоа до заклучок дека повеќето од нив се родени...
CentarМозаикХороскоп

Богатството и среќата им се судбина: Овие 4 хороскопски знаци владеат со светот

M T
Овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека нужно се должи на хороскопот. Секој има своја личност и карактер, без...
CentarМозаик

Родени под среќна ѕвезда: На овие хороскопски знаци сè им оди од рака

CENTAR MKD
Постојат луѓе кои што и да направат, буквално се’ им оди од рака. Тие ќе ги земат своите животи во свои раце и ќе направат...