21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 14.5000 денари за секој вработен
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Државата ги помага бизнисите со по 14.500 денари за секој вработен во мај – Аплицирајте до 7-ми јуни

CENTAR MKD
Фирмите кои ќе ја користат мерката помош од 14.500 по вработен, дури и да покажат добивка за 2020 година, нема да треба да ја вратат...