Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » парична помош
МакедонијаВо тренд...

Град Скопје доделува парична помош за настраданите во пожарот во Тетово

M T
Поради трагичниот настан, односно пожарот во модуларната ковид болница во Тетово, Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за доделување парична...
МакедонијаВо тренд...

Еднократна парична помош од Црвениот крст за семејствата на загинатите во Тетово

M T
Црвениот крст ќе им додели еднократна парична помош од по 30.000 денари на семејствата на загинатите во пожарот кој избувна синоќа во модуларната болница во...
Македонија

Маричиќ: Жртвите од кривични дела ќе добиваат државна парична помош

M T
Министерот за правда, Бојан Маричиќ, во својот говор на Конференцијата „Патот на жртвите од насилни кривични дела во правдата“, кажа дека со новиот закон кој...
CentarМакедонија

Студентите кои не можат да се сместат поради немање простор во студентските домови ќе добијат парична помош за приватно сместување

CENTAR MKD
Во оваа насока, на оваа 5-та седница, на предлог на Министерството за образование и наука, Владата до Собранието ќе достави Предлог – закон за дополнување...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели ваучери и картички со пари за граѓаните: Еве кога да ги очекувате платежните картички

CENTAR MKD
Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да...