11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ковид19
CentarМакедонијаВо тренд...

Почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на Комити

CENTAR MKD
По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. -Со голема жалост и тага ја примивме...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Ковид19 високи бројки: Нови 183 заразени и 5 починати од коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-7, Дебар-4,...
CentarМакедонијаВо тренд...

309.000 граѓани добија платежни картички во вредност од 26.8 милиони евра, сега се готви и четврт пакет мерки помош за граѓаните и стопанството

CENTAR MKD
Владата предводена од СДСМ презеде и презема ефикасни и навремени мерки за полесно справување со економските последиците предизвикани од коронавирусот. Од самиот почеток на пандемијата,...
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

Десет новозаразени и еден починат од коронавирус во Македонија во последните 24 часа

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 5 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Неготино-2. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...