Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » купувам домашно
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Следува нова помош за граѓаните и стопанството: Со мерката за финансиска поддршка од 14 500 денари по вработен за три месеци поддржани се околу 120.000 вработени и околу 20.000 компании

CENTAR MKD
– СДСМ, преку Владата којашто ја предводи, презеде ефикасни и навремени економски мерки за помош на граѓаните и економијата во справување со последиците од коронавирусот,...
CentarБизнис

Државата подели 300.000 картички со кеш за купување на македонски производи

CENTAR MKD
Да се осмисли, дизајнира и имплементира една мерка како Домашна платежна картичка беше навистина голем предизвик напиша министерката за финансии Нина Ангеловска на својот фејсбук...
CentarБизнис

Добра вест: Државата дели картичка од по 9.000 денари и за пензионерите, самохраните родители, стечајците, невработените

CENTAR MKD
Домашна платежна картичка и за пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените...
Бизнис

Прирачник за „Купувам домашно“ со објаснување што сѐ спаѓа во домашни производи

CENTAR MKD
Во продолжение целиот прирачник за тоа за кои производи важи картичката купувам домашно: , , , , , , , , , , , ,...
CentarМакедонијаВо тренд...

Ве нема на листата за ваучерите со пари кои ги дели владата, а ги исполнувате условите? – Еве што треба да направите до утре

CENTAR MKD
Утре истекува рокот за граѓаните кои ги исполнуваат условите, а ги нема во списоците за ваучерите со пари кои ги дели државата. Граѓаните кои не...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели помош: Веб страницата “Купувам домашно” функционира, еве за кого следува помош и како функционира

CENTAR MKD
Веб страницата “Купувам домашно” функционира. Со цел да проверите дали и вие сте еден од 324.000 граѓани кои ќе добијат некаква помош, треба да влезете...
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Државата дели помош, а ова е листата: Објавени се граѓаните кои ќе добијат картички со кеш и ваучери за туризам – еве како да проверите

CENTAR MKD
Владата ја објави веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk. На овој линк   треба да го внесете вашиот матичен број, при што ќе добиете информација дали ви следува помош...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели ваучери и картички со пари за граѓаните: Еве кога да ги очекувате платежните картички

CENTAR MKD
Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да...
БизнисВо тренд...

Државата дели пари на граѓаните: Дознајте за кого, кога, како, каде, колку и останати корисни информации за домашната платежна картичка “Купувам домашно”

CENTAR MKD
За кого, кога, како, каде, колку и останати корисни информации за домашна платежна картичка “Купувам домашно” https://center.mk/blog/2020/06/10/lista-so-imina-i-prezimina-objaveni-se-graganite-koi-ke-dobijat-kartichki-so-kesh-i-vaucheri-za-turizam-eve-kako-da-proverite/ https://center.mk/blog/2020/06/12/drzhavata-deli-pomosh-veb-stranitsata-kupuvam-domashno-funktsionira-eve-za-kogo-sleduva-pomosh-i-kako-funktsionira/?fbclid=IwAR3dTKy8CgvnOJtlKo8B0tExZMQrksQQU6nG_t16HirnItVd2XF0XQY35H8...