21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » семејства
Војна во УкраинаСВЕТ

Сириски војници се борат со Русите во Украина за да ги прехранат своите семејства

M T
Сиријците кои се борат на страната на руската армија во Украина се платени по 5.000 фунти месечно, пишува Би-Би-Си. Еден сириски војник изјави за Би-Би-Си...
СВЕТИЗБОР

САД ги повика семејствата на претставниците на амбасадата во Белорусија да ја напуштат земјата

M T
СAД денеска им наредија на членовите на семејствата на претставниците на американската влада во Белорусија да ја напуштат земјата. Тие претходно издадоа предупредување да не...
МАКЕДОНИЈА

АСОМ донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во сообраќајната несреќа во Бугарија

M T
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната сообраќајна несреќа кај Струма, во Република...