26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » четврт пакет мерки
Centar Македонија Во тренд...

309.000 граѓани добија платежни картички во вредност од 26.8 милиони евра, сега се готви и четврт пакет мерки помош за граѓаните и стопанството

CENTAR MKD
Владата предводена од СДСМ презеде и презема ефикасни и навремени мерки за полесно справување со економските последиците предизвикани од коронавирусот. Од самиот почеток на пандемијата,...