Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ваучери
КоронавирусСветВо тренд...

Швајцарија ги наградува граѓаните кои убедиле други да се вакцинираат против ковид

M T
Швајцарија нуди ваучери за подарок на луѓето кои што ги убедуваат другите да се вакцинираат против Ковид-19, објави вчера швајцарската влада. Од секое ново вакцинирано...
CentarБизнисВо тренд...

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD
Објавена е ажурирана листата на веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk на која граѓаните ќе може да извршат проверка дали им следува помош од 6.000 денари. Сепак на...
CentarБизнисВо тренд...

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата – Објавени се условите, а помошта ќе се исплати откако ќе се гласа за законот во Собранието

CENTAR MKD
Станува збор за помош, која е дел од четвртиот пакет мерки, во висина од околу 26 милиони евра кои ќе им бидат распределни на околу...
CentarБизнисВо тренд...

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата, проверете дали ги исполнувате условите

CENTAR MKD
Станува збор за помош, која е дел од четвртиот пакет мерки, во висина од околу 26 милиони евра кои ќе им бидат распределни на околу...
CentarБизнис

Државата подели 300.000 картички со кеш за купување на македонски производи

CENTAR MKD
Да се осмисли, дизајнира и имплементира една мерка како Домашна платежна картичка беше навистина голем предизвик напиша министерката за финансии Нина Ангеловска на својот фејсбук...
CentarМакедонијаВо тренд...

Ве нема на листата за ваучерите со пари кои ги дели владата, а ги исполнувате условите? – Еве што треба да направите до утре

CENTAR MKD
Утре истекува рокот за граѓаните кои ги исполнуваат условите, а ги нема во списоците за ваучерите со пари кои ги дели државата. Граѓаните кои не...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели помош: Веб страницата “Купувам домашно” функционира, еве за кого следува помош и како функционира

CENTAR MKD
Веб страницата “Купувам домашно” функционира. Со цел да проверите дали и вие сте еден од 324.000 граѓани кои ќе добијат некаква помош, треба да влезете...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели ваучери и картички со пари за граѓаните: Еве кога да ги очекувате платежните картички

CENTAR MKD
Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да...