Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели помош: Веб страницата “Купувам домашно” функционира, еве за кого следува помош и како функционира

Веб страницата “Купувам домашно” функционира. Со цел да проверите дали и вие сте еден од 324.000 граѓани кои ќе добијат некаква помош, треба да влезете на веб сајтот www.kupuvamdomasno.gov.mk, 

Потоа во прозорецот каде што пишува внесете го вашиот ЕМБГ, го внесувате Вашиот матичен број, при што кликате на копчето пребарај.

Напомена: Матичниот број во ниту еден случај не го објавувајте јавно и не го давајте на други лица, туку внесете го исклучиво во формата на веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk.

Откако ќе го внесете матичниот број и ќе кликнете пребарај ќе Ви излезе податок дали Вие ги исполнувате условите за да добиете финансиска помош.

Важни информации:

 

Можеби ќе ве интересира

Заедно заштитени-вакцините делуваат – Караванот за информирање и вакцинација ќе посети 24 локации низ земјата

M T

Нови 75 позитивни на коронавирус, пријавени се 2 починати лица

M T

Регистрирани се 81 новозаразени со коронавирус, нема починати лица

M T

Нов Зеланд ги укинува скоро сите мерки за Ковид-19

M T

Објавени нови истражувања за потеклото на коронавирусот

M T

Бајден се уште закрепнува од коронавирусот, вели дека се чувствува добро

M T