9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » поддршка

Tag : поддршка

Centar Бизнис

Условите се познати: 300.000 граѓани ќе добијат финансиска помош од по 6.000 денари на нивните трансакциски сметки

CENTAR MKD
Помош и поддршка на ранливите категории на граѓани е наш приоритет и како Влада и како Министерство, соопшти министерката за труд и социјална политика Јагода...
Centar Бизнис

(Видео) Државата ќе дели меѓу 14.500 и 21.776 денари месечно за плати на вработени во компании кои страдаат од кризата во следните 3 месеци

CENTAR MKD
Со измените на Законот за поддршка на исплата на плати, компаниите кои се потешко погодени од кризата, ќе добијат поголема финансиска поддршка, истакна пратеничката на...
Centar Македонија Во тренд...

309.000 граѓани добија платежни картички во вредност од 26.8 милиони евра, сега се готви и четврт пакет мерки помош за граѓаните и стопанството

CENTAR MKD
Владата предводена од СДСМ презеде и презема ефикасни и навремени мерки за полесно справување со економските последиците предизвикани од коронавирусот. Од самиот почеток на пандемијата,...
Centar Бизнис

Државата дели пари на младите – Картички од по 50 евра, еве како и за што ќе може да се потрошат

CENTAR MKD
Средношколците не помлади од 16 години и редовните студенти не постари од 29 години се дел од листата корисници на финансиска поддршка предвидена со третиот...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Владата ќе вбризга милиони евра директно кај граѓаните: Се делат дебитни картички со пари, ваучери, попусти, бесплатни летувања

CENTAR MKD
100.000 македонски граѓани ќе добијат платежна картичка од по 9.000 денари за купување на проозводи и услуги од македонски компании. Информацијата која пред две недели...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Државата ќе дели при пејд платежни ваучери на граѓаните со износ до 150 евра – еве кој се’ ќе биде опфатен

CENTAR MKD
За најзагрозените од кризата поради коронавирусот, Владата, предвидува средства кои ќе бидат вбризгани директно кај граѓаните. Па така средношколците и студентите би добиле помош од...