15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » картички
МАКЕДОНИЈАБИЗНИСИЗБОР

Гоце Георгиевски: 200 милиони денари назад кон над 40.000 земјоделци, во тек е распределба на картички за зелена нафта

M T
Прес-конференција на Гоце Георгиевски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на СДСМ: Грижата за земјоделците и земјоделството останува еден од врвните приоритети на...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

Бочварски: Досега како знак на благодарност се поделени 41 илјади картички на српските туристи

M T
Ова е гест на благодарност и практика на добрососедство, изјави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој заедно со српскиот министер за инфраструктура, градежништво и...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD
Објавена е ажурирана листата на веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk на која граѓаните ќе може да извршат проверка дали им следува помош од 6.000 денари. Сепак на...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата – Објавени се условите, а помошта ќе се исплати откако ќе се гласа за законот во Собранието

CENTAR MKD
Станува збор за помош, која е дел од четвртиот пакет мерки, во висина од околу 26 милиони евра кои ќе им бидат распределни на околу...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Триста илјади граѓани ќе добијат помош од државата, проверете дали ги исполнувате условите

CENTAR MKD
Станува збор за помош, која е дел од четвртиот пакет мерки, во висина од околу 26 милиони евра кои ќе им бидат распределни на околу...
ТЕМАБИЗНИС

Државата подели 300.000 картички со кеш за купување на македонски производи

CENTAR MKD
Да се осмисли, дизајнира и имплементира една мерка како Домашна платежна картичка беше навистина голем предизвик напиша министерката за финансии Нина Ангеловска на својот фејсбук...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Државата дели помош: Веб страницата “Купувам домашно” функционира, еве за кого следува помош и како функционира

CENTAR MKD
Веб страницата “Купувам домашно” функционира. Со цел да проверите дали и вие сте еден од 324.000 граѓани кои ќе добијат некаква помош, треба да влезете...