Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » холандија
Свет

Холандија го зголемува производството на гас, граѓаните стравуваат од земјотреси

M T
Компаниите во Холандија се подготвуваат речиси двојно да го зголемат производството на гас во регионот Гронинген поради зголемената побарувачка во Германија и покрај незадоволството на...
Коронавирус Свет

Холандија воведува „локдаун“ – се се затвора по 19 часот

M T
Холандија ќе биде првата западноевропска земја што ќе воведе делумно затворање на земјата. Рестриктивните мерки ќе стапат на сила претстојниот викенд, соопшти денеска холандскиот јавен...
Коронавирус Македонија

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија

M T
Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија, соопшти Министерството за надворешни работи. Со последната одлука на Холандија, се укинува...
Коронавирус Свет

Околу 1.000 луѓе заразени со коронавирус на фестивал во Холандија

M T
Околу илјада луѓе се заразија со коронавирус на музички фестивал во Утрехт, Холандија, а локалните власти велат дека тој број може да порасне. Дваесет илјади...
Коронавирус Свет

Коронавирусот дивее во Холандија, скок од 500 проценти на новозаразени во споредба со минатата недела

M T
Државниот завод за здравство на Холандија денеска објави дека бројот на заразени со коронавирус во таа земја скокнал за 500 проценти во споредба со претходната...
Centar Македонија Спорт Во тренд...

(Фотогалерија) Заев: Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација!

CENTAR MKD
Македонскиот фудбал е национална гордост. Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација, напиша македонскиот премиер Зоран Заев по вечерашниот...
Centar Спорт Во тренд...

Македонија поразена од Холандија во последниот натпревар на ЕУРО 2020

CENTAR MKD
Македонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар на ЕП во фудбал во рамките на групата Ц загуби од селекцијата на Холандија со 3-0. Холандија поведе на...
Коронавирус Свет

Рекорден број на новозаразени со коронавирус во Холандија

CENTAR MKD
Во Холандија се регистрирани речиси 8.000 нови случаи на заразени со Ковид-19, што е втор ден по ред како се регистрирани рекорден број пациенти. Според...
Коронавирус Свет

Холандија воведува строги мерки, затвора кафулиња и ресторани, нема алкохол по 20 часот

CENTAR MKD
Холандскиот премиер, Марк Руте, објави дека земјата мора да се врати во делумна блокада за да се спречи ширењето на коронавирусот. „Денес, најавуваме нови и...