6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : преспански договор

Македонија

Османи до грчкиот министер Дендијас: „Посветени сме на обврските предвидени со Преспанскиот договор“

M T
Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендијас кој престојува во официјална посета на земјата....
Македонија

Алијанса за Албанците: И по три години од Преспанскиот договор далеку сме од преговори со ЕУ

M T
Партијата Алијанса за Албанците денеска изрази жалење што дури и по три години, како што велат, главната цел на Договорот од Преспа сè уште не...
Centar ТОП ВЕСТИ

Заев: Изгубен е Мицкоски, ако некој го најде нека го врати во ВМРО-ДПМНЕ

M T
Премиерот, Зоран Заев, реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека македонскиот идентитет е изгубен и дека утре во Софија македонската делегација ќе...