6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : драчево

Македонија

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

M T
Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани-Делчево, кај с.Очипала, при што возачот се здобил со тешки повреди. Според информациите се работи С.Ц., жител на Делчево. Во...
Македонија Локално

Почна да се гради булеварот до Драчево

M T
Градот Скопје денеска го почна проширувањето и реконструкцијата на булеварот Борис Трајковски, на потегот од крстосницата во Пинтија до мостот на Марковарека пред Драчево. На...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вечерва голема акција на полицијата во Драчево

CENTAR MKD
Врие полиција вечерва во скопско Драчево, дознава Centar.mk. Сообраќајната полиција врши контрола на огромен број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. Полицијата...