6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » акциска контрола
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола на СВР Битола, пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва, приведени четири лица

M T
Во текот на 20.09.2022, полициски службеници на СВР Битола спроведоа акциска контрола за спречување и откривање на лица кои вршат бесправна сеча и транспорт на...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола со Агенцијата за храна и ветеринарство за спречување на ширење на болеста африканска чума

M T
На 04.09.2022 во 18.40 часот на автопатот Штип – Миладиновци, кај наплатна рампа Кадрифаково, полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај при...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола во Прилеп, приведено едно лице, седум санкционирани возачи

M T
Во текот на изминатата вечер (31.07/01.08.2022) од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола во Прилеп, приведени три лица, 20 санкционирани возачи

M T
Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2022), од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната...
МАКЕДОНИЈА

69 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

M T
Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола во Прилеп, кај едно лице пронајдена дрога, 24 санкционирани возачи

M T
Во текот на изминатата вечер (24/25.07.2022), од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола на подрачјето на Прилеп, едно лице приведено, констатирани повеќе неправилности во угостителски објект

M T
На 21.07.2022 од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната единица за поддршка, Единицата...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола во угостителски објекти во Куманово, од нив 4 затворени, за 14 е изречена глоба

M T
Во текот на викендот (29/30.01.2022) од страна на Одделот за криминалистички работи, Единицата за брзо распоредување, СВР Скопје, во координација со Државниот пазарен инспекторат и...
МАКЕДОНИЈА

Засилена акциска контрола: 474 санкции за брзо возење, 74 со над 50 километри на час над дозволеното

M T
Во текот на вчерашниот ден (30.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...
МАКЕДОНИЈА

13 лица се приведени, приредувале игри на среќа без лиценца

M T
Вчера во периодот од 13.50 часот до 16.40 часот, полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со УЈП и Државниот пазарен инспекторат, спровеле акциска контрола...
ТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

218 санкционирани возачи во Драчево

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Драчево изречени...