12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 11 октомври

Tag : 11 октомври

Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски со порака за 11 Октомври: Чувањето на слободата е важно еднакво колку и самиот чин на ослободување

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски, упати порака по повод 11 Октомври – Денот на народното востание. „ Карактерот на еден народ се цени според неговото однесување во...
Македонија Во тренд...

Овој месец следуваат два празника: Петок е неработен – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...
Македонија Во тренд...

Петок неработен ден – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...