15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : нафта

Centar Бизнис Во тренд...

Паѓаат цените на нафтата: Загриженост дека коронавирусот може да влијае на побарувачката

M T
Цените на нафтата на светскиот пазар паѓаат денес покрај загриженоста дека зголемениот број на заразени со делта сојот може да влијае на побарувачката за овој...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Владата вечерва одлучи: Горивата ќе поскапат до 3,5 денари за литар со новата еколошка такса откако предлогот ќе биде изгласан во Парламентот

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на денешната 82 седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина. Со предложените измени се...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги качи цените на струјата и на горивата до плафон, нафтата и со еколошката такса ќе биде најевтина

M T
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да тера лицемерие, да шири измислици, глумејќи загриженост за наводни поскапувања, а до плафон ги покачи цените на струјата и на горивата....
Centar Бизнис

Се токми нови цена на горивата – Одлуката утре

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика во текот на утрешниот ден стандардно како и секој понеделник ќе ги утврди новите цени на горивата, кои во изминатиот период...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Регулаторна одлучи – горивата поскапуваат, ова се новите цени на бензинот и дизелот

CENTAR MKD
Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 2,57%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
Centar Бизнис

Од вторник нови цени на бензинот и нафтата

CENTAR MKD
Во понеделник напладне Регулаторната комисија за енергетика на реовниот неделен состанок ќе ги утврди новите цени на горивата по кои ќе се точи бензинот и...
Centar Бизнис

Повторно поскапуваат горивата: РКЕ ги соопшти новите цени

CENTAR MKD
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Centar Бизнис

Утврдени новите цени на горивата

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
Centar Бизнис

Новите цени на горивата во вторник, наместо во понеделник

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија на 13 октомври во вторник ќе ги утврди новите цени на горивата во земјава,...
Centar Бизнис

Бензинот поевтин, дизелот поскап

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
Uncategorized

Четириест уапсени по голите протести против нафтата во Осло

CENTAR MKD
Четириест активисти за заштита на животната средина, кои ја претставуваат озлогласената организација „Екстиншн ребелион“, се уапсени по серијата протести против нафтената индустрија во Норвешка и...
Бизнис

Нови цени на бензинот и нафтата: Каква е одлуката на РКЕ?

CENTAR MKD
Нови цени на горивата во Македонија ќе бидат утврдени утре. Стандардно како и секој понеделник, Регулаторната комисија за енергетика носи одлука за најновата цена на...