Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » маркети
Коронавирус Свет

Англија по укинувањето на мерките: Стотици илјади луѓе во изолација, маркетите празни

M T
Англија во понеделникот ги укина речиси сите ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус. Првата недела е одбележана со зголемување на бројот на новозаразени, недостиг на...
Centar Бизнис

Одлична вест: Лидл ќе отвори маркети во 8 градови и многу нови работни места, инвестиција тешка 300 милиони евра

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција информираше дека германскиот ланец маркети „Лидл“ ќе инвестира 300 милиони евра во Македонија и ќе има обрска да откупува...