16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » овошје
Мозаик

Евтино и навистина делува: Со овие трикови ќе ги избелите забите со овошје

M T
Белите заби и блескава насмевка се украс на секое лице и нешто што луѓето прво го забележуваат. Затоа многумина се подложуваат на разни третмани за...
Centar Мозаик Здравје

ВНИМАВАЈТЕ! ЈАГОДИТЕ СЕ ПРВИ НА ЛИСТАТА: Овие овошја и зеленчуци содржат најмногу пестициди!

M T
Според непрофитната американска организација (EWG), и покрај миењето на повеќе од 65 отсто од овошјето и зеленчукот, остануваат штетните хемикалии кои предизвикуваат голем број проблеми...
Centar Мозаик Здравје

ВКЛУЧЕТЕ ГО ВО ВАШАТА ИСХРАНА- Секојдневното консумирање на ова овошје промовира долговечност

M T
Ако сакате да посипете боровинки врз утринската чинија со овесна каша или јогурт, тогаш имате среќа. И покрај фактот дека овие бобинки се мали, боровинките...
Мозаик

Исчистете го зеленчукот и овошјето од пестициди: Едно овошје е убедливо НАЈЛОШО

M T
Употребата на пестициди е вообичаена, но во дозволени количини. Меѓутоа, доколку се користат поголеми количини, постои ризик од развој на многу проблеми. Во овој случај,...
Мозаик

БЕЗ МАКИ ДО ИДЕАЛНА ЛИНИЈА! Јадете само половина од ова овошје пред ПОЈАДОК и УНИШТЕТЕ ГО САЛОТО!

M T
Ова овошје е исклучително ефикасно за слабеење и ги топи масните наслаги, но една група луѓе прво мора да провери кај лекар дали смее да...