22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » откуп
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

„Тиквеш“ годинава со рекорден откуп и највисока просечна цена

M T
Заврши годинешната берба и откупот на винско грозје во винарската визба „Тиквеш“. Оваа година „Тиквеш“ откупи најголема количина грозје во однос на минатите години. Воедно,...