28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » трговија
Македонија

Приведени 10 лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори

M T
Денеска (21.12.2021) по преземени повеќемесечни мерки и активности по насока на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, од...
Македонија Бизнис

Бектеши: Година на надминување на пречки и важни чекори кон поефикасна трговија во регионот

M T
На завршниот настан на годинашната „ЦЕФТА недела“ фокусот беше ставен на промовирање на напорите за подобрување на движењето на стоки и услуги на ЦЕФТА пазарите....
Македонија ТОП ВЕСТИ

Сузбиена организирана криминална група инволвирана во недозволена трговија со културни добра, приведени осум лица (ВИДЕО)

M T
На 30.09.2021 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со СВР Битола и СВР Тетово, под раководство на надлежен Јавен обвинител од...
Бизнис

Пrезентирани успешно преземените мерки за олеснување на трговијата ов услови на здравствеа криза

CENTAR MKD
Активностите на Поткомитетот за царина и потекло во рамки на CEFTA[1], со кој оваа година претседава Царинската управа на Република Северна Македонија, вклучија организирање на...