29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » работа од дома
Коронавирус Свет Во тренд...

Работа од дома и забрана за собирање во домовите се новите мерки на британската влада

CENTAR MKD
Министерот во Владата на Велика Британија, Мајкл Гоув, утрово за Би-Би-Си најави дека премиерот Борис Џонсон ќе се обрати во долниот дом на парламентот во...