22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апликации
ТЕХНОЛОГИЈА

Апликации кои ви дозволуваат да гледате YouTube без реклами

M T
Откако YouTube Vanced објави дека платформата се гаси, многу корисници кои ја користеа со години беа разочарани бидејќи се навикнаа на многуте придобивки. За среќа,...
МОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

Еве список на апликации кои се опасни за вашиот телефон: Ако ги имате, ВЕДНАШ избришете ги

M T
Гугл се обидува да го направи Play Store што е можно побезбеден, но не успева во тоа, бидејќи секој ден се појавуваат нови и нови...
МАКЕДОНИЈА

МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

M T
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) потсетува дека на 30 јуни истекува рокот на кој земјоделците може да аплицираат на четирите јавни огласи за...
ТЕМАТЕХНОЛОГИЈА

Пристигнува корисна функција на Android – архивирање апликации

M T
Google објави дека корисниците на Android наскоро ќе можат само да ги архивираат апликациите, наместо да ги бришат доколку им снема простор на телефонот. Тоа...
ТЕМАТЕХНОЛОГИЈА

Доколку ги имате овие телефони, заменете ги веднаш – До крајот на месецот ве чека непријатно изненадување

M T
На 27 септември, Google ќе ја прекине поддршката за сите паметни телефони од 2010 година. Андроид 2.3.7 Gingerbread беше актуелен во тоа време. Сега сите...