23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Села
МАКЕДОНИЈА

Села: Отворањето на преговорите со ЕУ се од витално значење и надеж за реформи во системот

M T
Граѓаните на Северна Македонија воопшто и Албанците особено долго го чекаа овој прв конкретен чекор кон отворање на преговорите со Европската Унија, нагласува Зијадин Села...
Војна во УкраинаСВЕТ

Украинците ослободија две села во близина на Чернихив

M T
Министерството за одбрана на Велика Британија го објави најновиот извештај за настаните во Украина, во кој се наведува дека украинската војска ги ослободила селата Лукашивка...
ТЕМАМОЗАИКИЗБОР

Исполнување на соништата: Живописните италијански села ќе ви платат 33.000$ за да се доселите таму

M T
Дали некогаш сте размислувале да се сместите во живописно село, да речеме на југот на Италија, каде што е топло цела година? И, уште замислете...
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈА

Села: Здравствениот систем не е менаџиран како што треба

CENTAR MKD
Зијадин Села, лидерот на Алијансата на Албанците излезе со најоптимистичка порака по завршувањето на лидерската средба во Владата. „Оваа ситуација ќе помине како и сите...