Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : промени

Македонија

Бучковски: Промените што ги ветија Петков и Василев се позитивно прифатени во Северна Македонија

M T
Специјалниот пратеник на Република Северна Македонија за Бугарија, Владо Бучковски, изрази уверување дека коалициските разговори во Бугарија ќе доведат до формирање влада која ќе почне...
Centar Наука Во тренд...

НАСА предупредува: Месечината ќе предизвикува поплави во 2030-тите

M T
Многу градови на брегот на Соединетите држави имаат проблем со поплави што се јавуваат поради плимата и осеката, или периодичното зголемување на нивото на морето....