Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » знаци
Centar Здравје

Внимание: 9 знаци кои предупредуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

M T
Улогата на црниот дроб во телото е исклучително важна. Метаболичката и хемодинамската улога е особено важна. Од метаболичките функции посебно значење имаат синтезата на плазма...
Мозаик

Дали вашето бебе е немирно: Знаци кои откриваат интелигентно дете

M T
Некои детски однесувања може да се протолкуваат како пореметувања, тешкотии со концентрирање, досада, но честопати може да ја откријат интелигенцијата на вашето дете. Еве кои...
Centar Мозаик Хороскоп

На овие хороскопски знаци се им оди од рака

M T
Наталната карта може да покаже кој е роден со придобивките кои му овозможуваат да постигнат сè што сакаат и успешно да се извлечат од многу...
Centar Мозаик Хороскоп

САКААТ ДА БИДАТ СОВРШЕНИ: Овие 3 хороскопски знаци НИКОГАШ нема да ги признаат своите ГРЕШКИ!

M T
Претставниците на некои хороскопски знаци никогаш нема да ги признаат своите грешки, а добронамерните совети ќе ги сфатат како напад. Изразеното его, стравот да не...
Centar Љубов Хороскоп

Можеби и вие сте меѓу нив: Хороскопски знаци за кои се верува дека не заслужуваат љубов

M T
Ако сте биле во повеќе лоши отколку добри односи, веројатно се прашувате што го предизвикува тоа. Истражувањата покажаа дека некои луѓе веруваат дека не заслужуваат...
Centar Мозаик Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува „пеколна недела“

M T
Оваа недела започнува со Месечината во знакот на Шкорпија, а неговото владеење ќе биде особено тешко за трите знаци од хороскопот. Ова е исто така...
Мозаик Хороскоп

Не се сите знаци за долги врски: Овенот заминува кога страста ќе ја снема, а Јарецот нема да прости неверство

M T
Бикот не се врзува за кого било, но оној што ќе го пуштат во своја близина ќе го чуваат до крајот на животот. Лавовите се...
Centar Мозаик Хороскоп

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T
Доколку сте меѓу овие среќници, пред вас е период на љубов и романса. Како што тврдат астролозите, првата третина, а особено зимските месеци оваа година,...
Centar Мозаик Хороскоп

3 ЗНАЦИ ги чека парична добивка на почетокот на 2022 година: Дали сте меѓу нив?

M T
Кога некому му честитате роденден или празници, сигурни сме дека секогаш велите: „Ви посакувам многу среќа, здравје, но и пари“. Иако среќата и здравјето се...
Centar Мозаик Хороскоп

Четири знаци кои знаат да се забавуваат: Никогаш нема да ви биде досадно со нив

M T
Колку и да треба да ја разбиете монотонијата и малку да се забавувате, обратете се на некој од овие знаци, бидејќи никогаш нема да ви...
Centar Мозаик Хороскоп

НЕКА СЕ ПОДГОТВАТ ОВИЕ 4 ЗНАЦИ: Индискиот хороскоп за 2022 година им предвидува голема НЕВОЛЈА!

M T
Индиските астролози велат дека следната година ќе биде успешна за многу хороскопски знаци, но за жал четворица претставници на Зодијакот не спаѓаат во оваа група....
Хороскоп

Ова се трите хороскопски знаци кои најмногу ќе се променат во текот на 2022 година

M T
Астролозите предвидуваат дека 2022 година ќе ја одбележи Водениот тигар – многумина ќе можат да направат големи чекори во кариерата, да постигнат амбиции и да...
Мозаик Хороскоп

Опасни манипулатори: Овие знаци имаат ДВЕ ЛИЦА

M T
Луѓе со две лица, вешти манипулатори и оние кои немаат проблем да се согласат додека ве гледаат во лице, се насекаде околу нас. Според астролошките...
Мозаик Љубов

Клучни знаци откриваат дали вашата врска ќе успее: Пеперутките во стомакот не се доволни

M T
Иако многумина би рекле дека спротивностите секогаш привлекуваат, особено кога станува збор за машко-женски односи, неодамнешните студии покажуваат дека сличностите и заедничките цели се клучни...
Мозаик Во тренд...

Овие хороскопски знаци би можеле да станат милијардери

M T
Кајли Џенер, Ријана, Илон Маск, Бил Гејтс и Џеф Безос припаѓаат на Клубот на милијардери, а ѕвездите велат дека можеби и вие можете да се...
Свет

Итен увид на знаците и ознаките на магистралните патиштата во Бугарија по несреќата

M T
Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија започнаа со итен увид на знаците и коловозните ленти...
Мозаик Хороскоп

ОД КОГО ДА СЕ ЧУВАТЕ: Еве ги главните енергетски вампири на секој хороскопски знак

M T
Енергетските вампири се луѓе кои со своите постапки и однесување ја уништуваат позитивната енергија. Секој од нас треба да ги препознае и потоа да ги...