Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

акција

Вечерва голема акција на полицијата во Драчево

Врие полиција вечерва во скопско Драчево, дознава Centar.mk. Сообраќајната полиција врши контрола на огромен број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. Полицијата со ова продолжува да влијае на свеста на возачите…

(видео и фотогалерија) Над 80 санкции за еден час во Кочани и Виница, над 14.000 за…

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Кочани и Виница,…

За еден ден казнети 233 возачи во Битола

Полицијата вчера (17. октомври) спровела засилена сообраќајна контрола на територијата на Битола, информират од МВР. Притоа, изречени биле вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани…

Хеликоптери на МВР ја надлетуваат Македонија – во тек голема полициска акција

Голема полициска акција против криумчари на мигранти се одвива во моментов на повеќе локации во земјава. Според неофицијални информации во акцијата учествуваат специјалци, а хеликоптери постојано го надлетуваат теренот. Неофицијално…

Во еден ден казнети 467 возачи во Скопје

МВР во текот на вчерашниот ден (14. октомври) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, сообраќајната полиција изречекла вкупно 467 санкции, меѓу кои за возење без возачка дозвола…

Ексклузивно: Пронајдена лабораторија за канабис во Визбегово, уапсени повеќе лица

Попладнево полицијата пронајде лабараторија за канабис во скопско Визбегово, дознава Centar.mk. Неколку лица се приведени, а полицијата се уште врши претреси, според сведочењето на наши читатели. Од МВР чекаме информација што е…

Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во Германија

Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во пет сојузни држави. Оваа огромна координирана рација е извршена како дел од истрагата за криумчарење странци кои работат во германската индустрија за пакување месо, пренесува…