31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » акција
Македонија

Во координирана акција во затворот во Штип пронајдени се мобилни телефони, ладно оружје, пари, психотропни супстанции и недозволеми материи

M T
Денеска беше спроведена координирана акција во КПД Штип.Акцијата се реализираше во раните утрински часови од 6 до 9 часот а беше организирана од Управата за...
Македонија

ПроКредит Банка со голема акција за пошумување на голини во реонот на Свети Николе

M T
ПроКредит Банка како општествено одговорна компанија продолжува со организација и реализација на зелени активности, како дел од иницијативата #СеГрижамДелувамМенувам. На 11ти ноември организиравме трета голема...
Свет

Акција на руските маринци – Спречен обид на пирати да заземат брод кај Африка

M T
Руското Министерство за одбрана ја пофали акцијата на своите маринци во близина на западниот брег на Африка. Тие тврдат дека ги избркале пиратите кои сакале...
Македонија

По 19. пат ќе се дарува крв за Голема Богородица

M T
Црвен крст и Институтот за трансфузиона медицина, на 28 август, традиционално, по 19-ти пат, ја организираат крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица....
Македонија

243 санкционирани возачи на мотоцикли

M T
Во текот на вчерашниот ден (24.08.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите...
Свет

85 лица, членови на мафијата, уапсени во акција на италијанската полиција

M T
Утрово, италијанската полиција ѝ зададе голем удар на мафијата бидејќи во полициска акција беа уапсени 85 лица обвинети за разни кривични дела, пренесуваат италијанските агенции....
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вечерва голема акција на полицијата во Драчево

CENTAR MKD
Врие полиција вечерва во скопско Драчево, дознава Centar.mk. Сообраќајната полиција врши контрола на огромен број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. Полицијата...
Centar Македонија Во тренд...

(видео и фотогалерија) Над 80 санкции за еден час во Кочани и Виница, над 14.000 за помалку од месец во државата

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...
Македонија ТОП ВЕСТИ

За еден ден казнети 233 возачи во Битола

CENTAR MKD
Полицијата вчера (17. октомври) спровела засилена сообраќајна контрола на територијата на Битола, информират од МВР. Притоа, изречени биле вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за...
Centar Македонија Во тренд...

Хеликоптери на МВР ја надлетуваат Македонија – во тек голема полициска акција

CENTAR MKD
Голема полициска акција против криумчари на мигранти се одвива во моментов на повеќе локации во земјава. Според неофицијални информации во акцијата учествуваат специјалци, а хеликоптери...
Македонија

Во еден ден казнети 467 возачи во Скопје

CENTAR MKD
МВР во текот на вчерашниот ден (14. октомври) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, сообраќајната полиција изречекла...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Ексклузивно: Пронајдена лабораторија за канабис во Визбегово, уапсени повеќе лица

CENTAR MKD
Попладнево полицијата пронајде лабараторија за канабис во скопско Визбегово, дознава Centar.mk. Неколку лица се приведени, а полицијата се уште врши претреси, според сведочењето на наши...
Свет

Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во Германија

CENTAR MKD
Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во пет сојузни држави. Оваа огромна координирана рација е извршена како дел од истрагата...