Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : црвен крст

Македонија

По 19. пат ќе се дарува крв за Голема Богородица

M T
Црвен крст и Институтот за трансфузиона медицина, на 28 август, традиционално, по 19-ти пат, ја организираат крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица....
Македонија

Црвениот крст испрати помош за населението зафатено со пожарите

M T
Црвениот крст утрово испрати тимови за одговор при катастрофи за логистичка поддршка и прва помош на граѓаните и тимовите кои гасат пожар на територија на...
Македонија

Поради повисоките температури тимови на црвениот крст ќе патролираат низ централното градско подрачје на Скопје

M T
Денеска, во периодот од 11 до 16 часот, мобилни екипи на Црвениот крст на Град Скопје ќе патролираат низ централното градско подрачје и на поголемите...
Македонија

Поради презентација на пожарникарската сала затворена за сообраќај ќе биде улицата 11 Октомври

M T
Почнувајќи oд 18 часот денеска, затворена за сообраќај ќе биде скопската улица 11 Октомври, на потегот од булеварот Кочо Рацин, до улицата Крушевска Република (од...