19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Ексклузивно: Пронајдена лабораторија за канабис во Визбегово, уапсени повеќе лица

Попладнево полицијата пронајде лабараторија за канабис во скопско Визбегово, дознава Centar.mk.

Неколку лица се приведени, а полицијата се уште врши претреси, според сведочењето на наши читатели.

Од МВР чекаме информација што е запленето и кој е приведен.

Можеби ќе ве интересира

Потпишан Меморандум за разбирање помеѓу МВР на Република Северна Македонија и Генералниот инспекторат на безбедносните сили на Чешката Република

M T

„Слави со срце, не со оружје“ – кампања на МВР и УНДП против пукањето на веселби

M T

Акција на Интерпол во 77 држави против криминал со моторни возила

M T

МВР: Да ги заштитиме децата во сообраќајот! Безбедноста зависи од сите нас!

M T

Спасовски: Од денеска сите вработени во МВР добиваат покачување на платата од 5%

M T

МВР и Национална комисија за борба против трговија со луѓе и илегална миграција се приклучија кон кампањата на UNODC – „Use and Abuse of Technology”

M T