11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » хеликоптери
Македонија

Ангелов: Пет хеликоптери го гаснат пожарот кај Пехчево, ако дозволат условите ќе емитувам во живо

M T
Пет хеликоптери, три српски и два македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти утрово директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов....
CentarМакедонијаВо тренд...

Хеликоптери на МВР ја надлетуваат Македонија – во тек голема полициска акција

CENTAR MKD
Голема полициска акција против криумчари на мигранти се одвива во моментов на повеќе локации во земјава. Според неофицијални информации во акцијата учествуваат специјалци, а хеликоптери...