19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студентски стипендии
Македонија

МОН воведува нови студентски стипендии во академската 2022-2023 година

M T
Конкурсот за студентски стипендии на Министерството за образование и наука за академската 2022-2023 година, покрај сите досегашни ќе понуди и две нови категории на стипендии...
Македонија

Објавени резултатите од конкурсот за студентски стипендии за 2021/2022

M T
Министерството за образование и наука ги објави резултатите од конкурсот за доделување студентски стипендии за академската 2021/2022 година. Во објавата на листите на добитници на...
Македонија

Утре започнува аплицирањето за нови студентски стипендии и доставата на документи за продолжување на правото на тековните корисници

M T
Министерството за образование и наука информира дека од утре започнува пријавувањето за остварување на правото на студентска стипендија, а согласно условите и критериумите наведени во...
Македонија

Царовска: Студентските стипендии се зголемуваат на 6.050 денари

M T
Студентите од новата академска година ќе добиваат речиси двојно повисоки стипендии со цел да го стимулираме и вреднуваме нивниот труд, знаења и успеси, но и...