9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » спасовски

Tag : спасовски

Македонија

Спасовски на конференција на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западен Балкан: Динамизираните полициски активности даваат резултати во намалувањето на бројот на сообраќајни несреќи со фатални последици, што покажува дека сме на вистинскиот пат

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска учествуваше на Вториот состанок на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западeн Балкан, под наслов „Улогата на агенцијата...
Македонија

Спасовски oд Министерскиот форум ЕУ-ЗБ: Основен предуслов за успешно справување со глобалните безбедносни предизвици е ефикасната меѓународна соработка

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска и утре учествува на Министерскиот форум ЕУ-Западен Балкан што во организација на словенечкото Претседателство со ЕУ се одржува...
Македонија

Министерот Спасовски на Министерски форум ЕУ-Западен Балкан во во Брдо кај Крањ

M T
Министерот Спасовски денеска е во официјaлна посета на Република Словенија каде што ќе учествуава на Министерски форум ЕУ-Западен Балкан, што во организација на словенечкото Претседателство...
Македонија

Министерот Спасовски на Министерска конференција – Сараевски миграциски дијалог на тема „Управување со миграција и одговор на Западен Балкан“

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на покана на министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Селмо Цикотиќ, денеска учествуваше со свое обраќање на Сараевскиот...
Македонија

Министерот Спасовски учествуваше на научно-стручната расправа за справување со опасност од неексплодирани убојни средства преку напредни дигитални технологии

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше поздравно видео обраќање на отворањето на научно-стручната расправа поврзана со имплементацијата на двегодишниот проект од НАТО Програмата...
Македонија

Работна средба на министерот Спасовски со директорoт на Агенцијата за обуки за спроведување на законот на Европската Унија – ЦЕПОЛ , д-р Шредер

M T
Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со делегација на Агенцијата за обуки за спроведување на законот на Европската Унија (ЦЕПОЛ) предводена...
Македонија

Министерот Спасовски на првиот академски час на Факултетот за безбедност

M T
„Почетокот на академската година е подеднакво важен како за новата генерација студенти на Факултетот за безбедност, за генерациите што веќе тој процес го започнале, но...
Македонија

Презентирана предлог Националната стратегија за интегрирано гранично управување

M T
Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше на презентацијата на предлог Националната стратегија за интегрирано гранично управување, која се одржа во просториите на Министерството...
Македонија Во тренд...

Спасовски од Куманово: Владата на СДСМ изгради и реконстурираше патишта кои 50 години не беа чепнати

M T
Џабе е програмата ако немате квалитетни луѓе, што се посветени, работат и го сакаат својот град, истакна пред кумановчани потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, кој...
Македонија Во тренд...

Оливер Спасовски: “Правото на слобода и правото на заштита од сите видови на мачење, нечовечко постапување и тортура е едно од основните човекови права, кое нема ограничување”

M T
Интегрално обраќање на министерот Оливер Спасовски Почитувани колеги министри Филипче и Маричиќ, Почитуван претставник од делегацијата на ЕК, г-н Јанмат, Почитувана г-а Пировска, извршна директорка...
Македонија

Средба на министерот Спасовски со рускиот амбасадор Сергеј Александрович Баздникин

M T
На 23.09.2021 година во 11:00 часот во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа средба помеѓу Министерот за внатрешни работи на Република...
Македонија

Министерот Спасовски на работна средба со проектниот лидер во рамките на проектот ,,ЕУ поддршка за владеење на правото“-ИПА 2020 г-ѓа Кузмички

M T
Денеска , (16.09.2021 )во рамки на редовните активности за следење на имплементацијата на проектите кои се дел од Инструментот за претпристапна помош (ИПА) министерот за...
Uncategorized

Спасовски и Османи ги промовираа базните станици за издавање на пасоши во странство

M T
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР заедно ги промовираа базните и мобилните станици...
Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Чешката Република, Н.Е. Мирослав Томан

M T
Денеска (25.08.2021) во Министерството за внатрешни работи министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одржа средба со амбасадорот на Чешката Република, Н.Е. Мирослав Томан. Министерот Спасовски...
Македонија

Спасовски: Опозицијата секогаш става сопки или нож во грбот на својата држава

M T
Опозицијата најмалку може да наоѓа замерки, бидејќи тие не покажаа став за ниту едно клучно прашање за иднината на земјата, пишува на социјалните мрежи, министерот...
Македонија

Спасовски: Криминалот за една година го намаливме за 10,8 проценти

M T
Стратешкиот план на министерството за внатрешни работи е намалување на криминалитетот, а состојбата во Република Северна Македонија можеме генерално да ја оцениме со мирна и...
Македонија

Работен состанок на министерот Спасовски со претставници од Делегацијата на Европската Унија

M T
Во рамки на редовните работни состаноци за следење на имплементацијата на активностите кои се дел од Инструментот за претпристапна помош (ИПА), денеска министерот за внатрешни...
Македонија

Спасовски: МВР успеа да најде лице кое 17 години се криело од лицето на правдата

M T
Стратешкиот план на министерството за внатрешни работи е намалување на криминалитетот, а состојбата во Република Северна Македонија можеме генерално да ја оцениме со мирна и...
Македонија

Министерот Спасовски на пуштањето во употреба на времениот граничен премин Стрезимир-Рестелица

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со вицепремиерката на Република Косово, Емилија Реџепи и косовскиот министер за внатрешни работи Џелал Свечла денеска го пуштија...
Македонија

Спасовски во посета на Пустец: Продолжуваме со интензивна поддршка во постојано унапредување на квалитетот на животот на Македонците во Мала Преспа

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и Амбасадорот на Република Северна Македонија во Тирана, Данчо Марковски, денеска, при посетата на Општина Пустец, Мала Преспа во...