19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » поскапување
CentarБизнис

По поскапувањето има недостиг: Летово може да недостасуваат овие намирници

M T
Веќе некое време се соочуваме со поскапување на храната, а недостигот може да биде дополнителен проблем. Извршниот директор и основач Биндија Вакил од Ресилинац, компанија...
CentarБизнисВо тренд...

Сите горива поскапуваат за 3 денари од литар – Ова се новите цени

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
МакедонијаБизнис

Повторно поскапување – Од полноќ нови цени на горивата

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,84...
Бизнис

Од полноќ бензинот поскапува а дизелот ќе се продава по намалени цени

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,04% во...