Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Сплит

Tag : Сплит

Коронавирус Centar Во тренд...

Тажен ден: 17-годишно девојче почина од коронавирус во Сплит

CENTAR MKD
17-годишно девојче, кое имало други респираторни проблеми заедно со инфекцијата, почина како резултат на инфекција од коронавирус во болницата во Сплит. Лекарите не можеле да...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

КБЦ Сплит бара 300 медицински сестри, на конкурс се јавиле само 14

CENTAR MKD
Клиничкиот болнички центар во Сплит распиша конкурс за вработување медицински сестри, а досега се пријавиле само 14. На сите оддели во болницата има недостиг на...