8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : разбојници

Македонија

Десетина разбојници во Велешко запреле автомобил „бе-ем-ве“ и го украле

M T
Во велешката полиција синоќа околу 21 часoт бил пријавен насилен инцидент кој се случил во велешкото село Бузалково. Според пријавата, извесен Ј.Ј. заедно со уште...