10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » контрола
МАКЕДОНИЈА

Пронајдена дрога, приведени девет лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

M T
Во периодот од 20.30 часот на 03.07.2022 година до 02.30 часот на 04.07.2022 година, за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, полициски...
СВЕТ

Американските сенатори го поддржаа законот за поголема контрола на оружјето

M T
Група американски сенатори составена од членови на Демократската и Републиканската партија изјавија дека се договориле за нацрт-законот кој ќе ја заостри контролата на оружјето во...
Војна во УкраинаСВЕТ

Кадиров: До ручек ќе имаме целосна контрола над „Азовстал“

M T
Лидерот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, изјави дека руските сили денеска ќе имаат целосна контрола над фабриката за челик „Азовстал“ во Мариупол. „ Пред...
Војна во УкраинаСВЕТ

Украински сили: Ја вративме контролата над Макаров

M T
По неколкудневни борби, украинските сили ја вратија контролата врз Макаров, град на 30 милји западно од Киев, објавија украинските вооружени сили. – Државното знаме на...
Војна во УкраинаСВЕТ

Австрискиот претседател оптимист: Уверен сум дека конфликтот во Украина ќе го ставиме под контрола

M T
Австрискиот претседател Александар ван дер Белен се надева на примирје во Украина, но стравува дека ситуацијата во таа земја нема толку брзо да се смири....
Војна во УкраинаСВЕТ

Властите на Мариупол: Градот е под контрола на Украина, цел на нападите се цивилни објекти

M T
Градскиот совет на Мариупол денеска соопшти дека градот се уште е под контрола на Украина, но дека во тек се конфликти со руските сили. Градскиот...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, три неисправни во Гостивар

M T
Денеска (31.01.2022) во периодот од 6 до 9 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола на возила кои вршат...
Uncategorized

Запленети над 3000 парчиња пиротехнички средства, приведено лице од Охрид

M T
На 16.12.2021 во 11.10 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Р.Л.(21) од Охрид. При извршена контрола и...
МАКЕДОНИЈА

Уапсени четири странски државјанки при контрола во повеќе угостителски објекти во Тетово

M T
Во периодот од 22.50 часот на 10.11. до 01.00 часот на 11.11.2021, полициски службеници на СВР Тетово, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и...