31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дрвокрадци
Македонија Во тренд...

30 дена притвор за 10 дрвокрадци што нападнаа полицајци

CENTAR MKD
Судот во Прилеп, на предлог на јавното обвинителство им одреди 30 дена притвор на десетмината дрвокрадци кои нападнаа полициски службеници на патот Велес- Прилеп, дознава...