25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » реконструкција
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Шилегов: Со реконструкција на Универзална влегуваме во нова ера на македонската културна сцена

M T
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денес изврши увид во градежните работи на реконструкцијата на објектот на Универзална сала каде што одржа прес-конференција за медиумите....
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Нов паркинг, реконструкција на дотраени тротоари и инфраструктурни решенија во Буњаковец

M T
Трајно оградување на тревниците кои се користат за паркирање, обновување на системите за наводнување, дополнување на зелените површини и нивно одржување се дел од проектите...
МакедонијаЛокално

Реконструкција на страничното зеленило на булеварот Партизански одреди во Карпош

M T
На барање на жителите на Општина Карпош Градот Скопје ќе го обнови зеленилото на булеварот Партизански одреди, на потегот од крстосницата со улицата Московска до...
Македонија

Царовска во Куманово: Учениците ни се важни, затоа создаваме квалитетно образование во цела држава

M T
Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за внатрешни работи денеска го посетија ОУ “Христијан Карпош” во Куманово, каде во тек се градежни...
МакедонијаЛокално

Во тек е реконструкцијата на улицата Лука Геров во Ѓорче Петров

M T
Денеска почнаа градежните работи од реконструкцијата на улицата Лука Геров во населбата Даме Груев, општина Ѓорче Петров, на потегот од надвозникот до воениот отпад. На...
МакедонијаБизнис

Благој Бочварски: Со СДСМ се гради како никогаш досега – реконструкција на 450 километри локални улици и патишта во сите општини во државата

M T
Прес-конференција на Благој Бочварски, Претседател на Комисија за транспорт и врски на СДСМ: Во тек е имплементација на капиталниот проект за изградба и санација на...
Македонија

Со реконструкцијата на „Мирослав Крлежа“ Дебар Маало добива пешачка и резидентна зона, вели Богдановиќ

M T
Градоначалникот Саша Богдановиќ го најави капиталниот проект на Општина Центар за улицата „Мирослав Крлежа“, чија реконструкција ќе започне за 45 дена, по завршувањето на постапката...
МакедонијаЛокално

Почна да се гради булеварот до Драчево

M T
Градот Скопје денеска го почна проширувањето и реконструкцијата на булеварот Борис Трајковски, на потегот од крстосницата во Пинтија до мостот на Марковарека пред Драчево. На...
CentarЛокалноВо тренд...

Реконструкиран булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром

CENTAR MKD
Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот Видое Смилевски Бато во општина Аеродром. На потегот од крстосницата со...