23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » влез
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Австрија можат да влезат само оние кои примиле бустер доза

M T
На полноќ во Австрија стапи на сила нов режим за влез во земјата. Според новите правила, само патниците кои примиле три дози од вакцината против...
Коронавирус Свет

Америка со нови правила за влез на странските патници

M T
Поради ширењето на варијантата омикрон, Америка со заострени мерки за странските патници кои доаѓаат во Соединетите Држави, без разлика дали биле вакцинирани или не. Во...
Коронавирус Македонија

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани, Данска ги олесни ковид-правилата за влез

M T
Со најновата одлука на италијанските власти, Република Северна Македонија се преместува од листа Д во листа Е, со што не е дозволено туристичко патување за...
Коронавирус Македонија

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија

M T
Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија, соопшти Министерството за надворешни работи. Со последната одлука на Холандија, се укинува...
Коронавирус Македонија

Нови правила за Македонците – влез во Швајцарија само со сертификат, во Белгија карантин за невакцинираните

M T
Швајцарија, Белгија и Австрија донесуваат нови Ковид-19 правила за патници кои влегуваат во нивните земји. За Швајцарија повеќе не е во сила забраната за влез...
Коронавирус Свет

Франција забрани влез за невакцинирани туристи од Америка

M T
Франција стана уште една европска земја што ги отстрани Соединетите Американски Држави од листата на земји во кои може да патуваат американските граѓани, пренесуваат агенциите....
Коронавирус Свет

Влез во ресторан во Швајцарија само со ковид – потврда

M T
Швајцарија воведе нова мерка – за влез во барови, ресторани и фитнес центри, граѓаните ќе мора да покажат ковид – потврда, со цел да се...
Коронавирус Македонија

Нови правила за влез и излез од државата

M T
Од денеска на сила се новите правила при влез и излез од Македонија, поради спречување на ширење на коронавирусот. Така домашните и странски државјани за...
Коронавирус Македонија

Oд 1 септември влез во Македонија само со ПЦР тест, сертификат за вакцинација или потврда за прележан ковид

M T
Од 1 септември граѓаните ќе можат да ја поминат македонската граница само доколку достават ПЦР тест, сертификат за вакцинација или потврда за прележан ковид направен...
Коронавирус Свет Во тренд...

Почнаа да важат новите услови за влез во Црна Гора

M T
Одлуката на Владата на Црна Гора за условите за влез во Црна Гора за странци стапува на сила денеска (24 август). Ова значи дека планираните...
Свет

Митараки: Грција не може да стане порта за влез на Авганистанците во ЕУ

M T
Грција не може да стане порта кон Европската Унија за Авганистанците кои бегаат од конфликтот кој ескалираше во нивната татковина, изјави денеска грчкиот министер за...