Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » герасимовски
Македонија

Герасимовски: Ветеното кон пензионерите целосно исполнето, отворени сите три пензионерски клубови

M T
Општина Центар за помалку од една година отвори три пензионерски клуба со што го исполни ветувањето и барањето на пензионерите во предизборниот период. Градоначалникот на...
Македонија

Герасимовски: Жителите на Крњево и Кале добиваат нов пензионерски клуб

M T
Највозрасните граѓани во населба Крњево и Кале добиваат пензионерски дом „Гоце Делчев“ во просториите на ЈП ПОЦ. Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски заедно со...
Македонија

Герасимовски: По барање на граѓаните, идејното решение за улицата Мирослав Крлежа во Дебар Маало ќе има измена

M T
По барање на граѓаните, идејниот проект за улицата Мирослав Крлежа во Дебар Маало ќе има измена. На покана на градоначалникот на oпштина Центар, Горан Герасимовски,...
Македонија

Герасимовски додели 81 стипендија на ученици за учебната 2021/2022 година

M T
Со пораки за понатамошни успеси и достигнувања во областите на спортот, науката и културата, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, ги додели стипендиите на талентираните...
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Отвораме три нови пензионерски клубови – ги реализираме изборните ветувања

M T
Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, утринава во својот кабинет се сретна со претседателот на Здружението на пензионери на општина Центар, Спиро Николовски, и со...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Герасимовски ја презема функцијата: Чесно и одговорно ќе раководам со општината

M T
Горан Герасимовски ја презеде функцијата градоначалник на општина Центар. Досегашниот градоначалник Саша Богдановиќ му ја предаде канцеларијата со детални информации за проектите во тек. Тој...
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Ве повикувам да ја потврдиме победата за Центар да продолжи напред

M T
„Јас сум човек кој сака да зборува со аргументи и со факти, сакам прецизни и конкретни проекти, јас сум човек кој ја цени искреноста и...
Македонија

Герасимовски: Независно тело од архитекти ќе одлучува за градбите во Центар

M T
Во општина Центар Урбанизамот е највисоко на листата приоритети за кои мора да се најдат решенија, изјави денеска Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар...
Македонија

Герасимовски: Финансиска поддршка и соработка со активистите за права на животните

M T
„Во соработка со невладините организации и активистите за правата на животните ќе ги креираме стратегиите за подобрување на условите и намалување на бројот на бездомни...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Герасимовски: Во ОУ„Коле Неделковски“ градиме кујна и нови училници кои ќе бидат готови до следниот септември

M T
„Квалитетното образование е столбот на една економски силна и развојна држава, но тоа подразбира инвестиции не само во квалитетот на содржините и наставниот кадар туку...
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Нов паркинг, реконструкција на дотраени тротоари и инфраструктурни решенија во Буњаковец

M T
Трајно оградување на тревниците кои се користат за паркирање, обновување на системите за наводнување, дополнување на зелените површини и нивно одржување се дел од проектите...
Македонија

Герасимовски: „Работнички“ добива нова спортска сала отворена за сите граѓани и спортски клубови

M T
Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ и Коалицијата, одигра Баскет на игралиштето на бул. Св. Климент Охридски во општина Центар со...
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

M T
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска го потпиша Кодексот за фер и демократки избори. Герасимовски се обврза на фер избори со почитување...