Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : дом

Centar Мозаик

Ако често го мирисате овој мирис во куќата, никако не го игнорирајте: Тоа е сигнал за опасност

M T
Природно е во куќата да се чувствуваат секакви мириси и секој е специфичен. Сите сме толку навикнати на нив што дури и не ги забележуваме....
Македонија Локално

Шилегов: Работиме на решавање на проблемот со паркирањето во Чаир

M T
Градоначалникот Петре Шилегов денеска на прес- конференција заедно со вицепремиерите во владата Артан Груби и Фатмир Бетиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и градоначалникот на...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...