Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дом
CentarМозаик

Применете ги вечерва пред спиење: 10 кратки ФЕНГ ШУИ правила за вашиот дом

M T
Поправете некои работи во вашето опкружување вечерва. Домот треба да биде смирувачко и мотивирачко опкружување за вас и вашите најблиски. Познато е дека алфа брановите...
Војна во УкраинаСвет

Горниот дом на рускиот парламент ги ратификуваше договорите за влез на 4 украински територии

M T
Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска ги ратификуваше договорите за прием на четири украински територии во Русија. Советот на Федерацијата ги ратификуваше...
Македонија

Ахмети: Европа е нашиот дом, им честитам на сите граѓани

M T
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети по повод одржувањето на првата меѓувладина конференција на земјата со Европската Унија во Брисел им честиташе на...
Мозаик

НЕКА БЛЕСНЕ ВАШИОТ ДОМ – Лимонот е моќен сојузник во чистењето на вашиот дом

M T
Лимонот има неверојатна моќ за чистење – лимонската киселина го прави неговиот сок природен чистач кој е ефикасен за отстранување на маснотиите и отстранување на...
CentarМозаик

Ако често го мирисате овој мирис во куќата, никако не го игнорирајте: Тоа е сигнал за опасност

M T
Природно е во куќата да се чувствуваат секакви мириси и секој е специфичен. Сите сме толку навикнати на нив што дури и не ги забележуваме....
МакедонијаЛокално

Шилегов: Работиме на решавање на проблемот со паркирањето во Чаир

M T
Градоначалникот Петре Шилегов денеска на прес- конференција заедно со вицепремиерите во владата Артан Груби и Фатмир Бетиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и градоначалникот на...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...